LG 24GS60F-B.AEK computer monitor 61 cm (24") 1920 x 1080 pixels Full HD Black
Brand:
(No reviews yet) Write a Review
Part Number #
24GS60F-B.AEK
UPC:
Availability:
Call for Availability
Inc. VAT
Ex. VAT
Get Bulk Pricing
Don't like the price? Make an offer!
Description
Start with speed.
Be on the front.
Introducing gaming monitor which makes you being ahead from the starting line with 180Hz refresh rate.
Upgraded speed.
New standard.
We have raised UltraGear's speed standard from 144Hz to 180Hz. You can enjoy ultra-clear and smooth images with a 180Hz refresh rate, which loads images 180 times in a second.
IPS 1ms (GtG)
Sharp image
from any angle.
HDR10 with sRGB 99% (Typ.)